13. března 2007

<<   Modřický pohár 2007 - aneb 450 běžců v ulicích města   >>

Nejsem žádný sportovec a už vůbec ne příznivec závodního běhání. Ale když jsem dle podkladů pořadatelů a fotografií přítele Hájka připravoval příspěvky pro Zpravodaj Modřice a tuto fotoreportáž pro MIM, tak jsem si s respektem uvědomil, o jak významnou a rozsáhlou akci se jedná.

Foto-reportáže: 1. - 2. - 3. - 4. - 5. - 6. - 7. - 8. - 9. - 10. - 10v. - 11. - 11v.

Především je 8. závodem v seriálu Brněnského běžeckého poháru, na kterém se v Brně a okolí (Jehnice, Syrovice, Křenovice, Radostice, Kanice, Ráječko) pravidelně od roku 1999 schází mnoho set účastníků z různých koutů Moravy. V současné době je na bodovaných místech 461 mužů, 270 žen, juniorů a dorostenců a 158 žáků.

Oficiální výsledkové listiny - Komentář pořadatelů

Vedle TJ Sokol Modřice je pořadatelem město Modřice, takže pan starosta Ing. Josef Šiška osobně závod zahajoval a paní místostarostka Ing. Hana Chybíková předávala putovní pohár i ceny vítězům hlavních závodů.

Celkem se na tomto již 11. ročníku běhu ulicemi města v sobotu 3. března uskutečnilo 11 závodů, kterých se zúčastnilo zmíněných 450 závodníků, z nichž nejmladší Anežka Zadáková z klubu Tři Lamy měla 2 roky a nejstarší Jan Nechvátal ze Spartaku Třebíč úctyhodných 72 let.

Datum konání znamenalo i proměnlivé počasí - oba hlavní závody na cca 5 a 10 km probíhaly ve velice protivném dešti, takže klobouk dolů před závodníky i diváky, kteří vydrželi. A samozřejmě také před pořadateli, kteří to všechno dokázali dát dohromady. Za všechny alespoň na posledních snímcích ředitel závodu Jaroslav Pudelka s moderátorem Erikem Řezníčkem, který se celé dopoledne na profesionální úrovni staral o mluvené slovo a s vítězem hlavního závodu Danielem Orálkem.


© foto Miroslav Hájek   ---   Aktualizováno 25.03.2007   ---   © Modřický internetový magazín Vlastimil Čevela