KK24 - Dětský folklorní soubor Javorníček


Hlavní stránka koncertu   -   příprava na vystoupení   -   malí i větší v akci   -   velké závěrečné finále  

Zcela mimořádný koncert - nejen co do rozsahu a organizačního zajištění (vystupovalo 71 dětí) - ale i jako výjimečný kulturní zážitek. Dětská bezprostřednost, kombinovaná se skutečně prožívanou radostí z tance a zpěvu, vynikající choreografie - zkrátka Javorníček nezůstal své pověsti nic dlužen. Myslím, že každý z vnímavých posluchačů si odnesl neopakovatelné dojmy.

Vystoupení takového ansámblu není jednoduchá záležitost. Děcka si musí přinést kroje, pod dohledem (ti malí za pomoci) svých vedoucích se do nich obléct, upravit si či zaplést vlasy - a po koncertě se zase přistrojit do civilu. Když vidíte, co to všechno obnáší a jak ta bezmála 80-ti členná parta promyšleně funguje - tak klobouk dolů.

V rámci tentokrát obsáhlejší foto-reportáže (VSTUP kliknutím na obrázky) jsme se pokusili ukázat jak zákulisí, tak více či méně zachytit všechna pásma a samozřejmě tradiční velké finále i s kytkou pro paní Majku Čápovou a rozzářenými dětskými tvéřemi. Účastníci koncertu si to určitě rádi připomenou a ti ostatní si můžou udělat alespoň rámcovou představu ...

Amatérská zvuková nahrávka koncertu (WMA): 1. část (23:38) - 2. část (30:38).

KK24 - příprava na vystoupení   1/3

9 foto - 29. listopadu 2006   více ...

KK24 - malí i větší v akci   2/3

31 foto - 29. listopadu 2006   více ...

KK24 - velké závěrečné finále   3/3

6 foto - 29. listopadu 2006   více ...


Modřický Internetový Magazin ©   Vlastimil Čevela   mim.cemotel.cz    Internet   www.cemotel.cz