KK15 - V rytmu tanců a pochodů


4-ruční klavír Jarmila Mazourová a Jan Hlaváč

Na zahajovacím koncertu letošní podzimní sezóny jsme opět přivítali profesorku Jarmilu Mazourovou z Modřic s redaktorem a dramaturgem Českého rozhlasu Janem Hlaváčem z Brna. Už motto koncertu „V rytmu tanců a pochodů“ naznačovalo, že by mohl přinést povzbuzující oživení do pošmourných podzimních dnů. Každý, kdo na koncertě byl, určitě potvrdí, že to oživující zážitek byl. Temperament Jarmily Mazourové, vhodně doplněný Janem Hlaváčem, je totiž opravdu mimořádný. Jedna z nadšených posluchaček to charakterizovala poznámkou, že „tak naléhavě hrát jsem naposledy slyšela Svjatoslava Richtěra …“.


klarinet Michal Kříž (klavírní doprovod J. Mazourová)

Ke svému 4-ručnímu klavírnímu vystoupení si klavíristé tentokrát přizvali Michala Kříže z Nového Města na Moravě. Hra tohoto mladého klarinetisty – studenta II. ročníku konzervatoře za klavírního doprovodu J. Mazourové, byla tónově i výrazově velice zajímavá. A to jak v Selance od Z. Fibicha a obrázcích V přírodě od J. Mazourové, ale především v Orientálním tanci od S. Vasilenka.


Vrcholem koncertu pak byl přídavek ...

... opakování skladby současného brněnského skladatele a profesora konzervatoře "Pavla Malého – Kovbojové na koních", kdy potlesk doslova nebral konce ...


8 FOTO ©   M. Hájek   10.10.2005

Modřický Internetový Magazin ©   Vlastimil Čevela   mim.cemotel.cz    Internet   www.cemotel.cz